Aktualności

RUSZYŁA AKCJA CHARYTATYWNA JAWORSKICH POLICJANTÓW „NAKRĘTKA DLA WIKTORKA”

Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, stanęło wielkie czerwone serce, do którego policjanci i pracownicy jaworskiej komendy wrzucili kilkanaście worków wypełnionych nakrętkami. Ruszyła bowiem policyjna akcja charytatywna „Nakrętka dla Wiktorka”. Plastikowe korki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 2-letniemu Wiktorkowi – synkowi policjantki z tutejszej komendy.

Dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia. Jaką wartość mają plastikowe nakrętki doskonale wiedzą policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz Komisariatu Policji w Bolkowie, którzy cyklicznie przynoszą do pracy plastikowe korki i zapełniają nimi worki. Okazało się bowiem, że syn jednej z jaworskich funkcjonariuszek bardzo takich nakrętek potrzebuje. Dwuletni Wiktorek cierpi na nadciśnienie płynu mózgowo – rdzeniowego i wymaga codziennej, kosztownej rehabilitacji.

W tym celu przed jaworska komendą stanęło wielkie czerwone serce, do którego policjanci oraz pracownicy wrzucali zebrane nakrętki, które najpierw trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą synkowi policjantki. Serce to będzie stało przed budynkiem jaworskiej komendy do końca marca br.

Nakrętki można również wrzucać do wszystkich czerwonych serc znajdujących się na terenie naszego miasta oraz powiatu jaworskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym charytatywnym przedsięwzięciu, bo przecież WARTO POMAGAĆ! Dlatego NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE, zbieraj nakrętki i wrzucaj je do czerwonych serc, aby pomóc Wiktorkowi.

W akcję włączyli się Starosta Jaworski, Burmistrz Miasta Jawora, Burmistrz Bolkowa, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze oraz Stowarzyszenie Damy Radę, której Wiktorek jest podopiecznym. Serdecznie DZIĘKUJEMY!

przedruk informacji ze strony http://www.jawor.policja.gov.pl/